نمایش خبر

دانشگاه جیرفت / نمایش خبر
دانشگاه جیرفت به عنوان الگوی اجرای مدیریت سبز در منطقه فعالیت کند
رئیس انجمن مدیریت سبز ایران با اشاره به فعالیت های دانشگاه جیرفت در حوزه مدیریت سبز گفت: این دانشگاه در حوزه های مختلفی در حال فعالیت است که می تواند به عنوان الگوی اجرای مدیریت سبز در منطقه ایفای نقش کند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه جیرفت، دکتر محمد حسن امامی در همایش دانشگاه سبز که با حضور هیئت رئیسه، کارکنان و دانشجویان دانشگاه، مدیران دستگاه های اجرایی شهرستان و همچنین ارتباط ویدئویی با رئیس انجمن سبز اروپا در دانشگاه جیرفت برگزار شد افزود: مدیریت سبز به مفهوم همگرایی مسولیت اقتصادی و زیست محیطی همه موسسات دولتی و غیر دولتی در راستای استفاده بهینه از منابع و کاهش آلودگی می باشد.

 

وی تصریح کرد: همه دستگاه های اجرایی به ویژه موسسات آموزش عالی وظیفه دارند که مدیریت سبز را اجرا کنند و امروز دانشگاه جیرفت به عنوان یکی از موسسات آموزش عالی استان کرمان در این راستا پیش قدم شده است.

وی با اشاره به برگزاری همایش دانشگاه سبز در دانشگاه جیرفت بیان کرد: این دانشگاه سعی دارد با برگزرای این گونه همایش ها و کارگاه های آموزشی فرهنگ مدیریت سبز را در منطقه جنوب کرمان به ویژه شهرستان جیرلت نهادینه کند

دکتر امامی خاطرنشان کرد: انجمن مدیریت سبز تلاش دارد با همکاری دانشگاه جیرفت ابعادی از مدیریت سبز را مانند انرژی، پسماند، آب و هوا، کاغذ، خرید و تدارکات را مدیریت کنیم، تا بتوانیم منابع را به بهترین شکل ممکن درست استفاده کنیم و این مهم یک مسوولیت اجتماعی است لذا دانشگاه جیرفت با اجرای مدیریت سبز در منطقه به عنوان یک الگو پیشگام شده است.

وی ادامه داد: دانشگاه جیرفت در این زمینه در سه بخش فعالیت خود را آغاز کرده است، یک بخش به عنوان یک سازمان که انرژی در آن مصرف می شود در این راستا آموزش های هوشمند را مد نظر قرار داده است که استفاده از منابع مدیریت شود و همچنین در تربیت نسل آینده و پروژه هایی که به صورت ملی و استانی به این دانشگاه اختصاص پیدا می کند را با رویکرد مصرف بهینه عملیاتی کند.

 

دکتر امامی با بیان این مطلب که انجمن مدیریت سبز ایران 15 سال در این حوزه فعالیت می کند افزود: بیش از هزار کارشناس تربیت شده است و توانستیم درحوزه کاهش رد پای کربن یا گاز های گلخانه ای در دستگاه های جرایی بیش از نیم تن کاهش ایجاد کنیم و همچنین در بخش صنعت بیش از ده میلیون تن کاهش ایجاد شده است.

لینک خبر در سایت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری
لینک خبر در خبرگزاری ایرنا 
 
منبع: روابط عمومی دانشگاه جیرفت
 
*نام
ایمیل
*نظر