نمایش خبر

دانشگاه جیرفت / نمایش خبر
بسیج اساتید دانشگاه جیرفت بیانیه‌ای صادر کرد
بسیج اساتید دانشگاه جیرفت به مناسبت فرارسیدن 9 دی روز بصیرت بیانیه‌ای صادر کرد.

بسمه تعالی

"مردم عزیز ما در روز نهم دی، آنچنان عظمتی از خود نشان دادند که دنیا را خیره کرد."  مقام معظم رهبری

روز نهم دی 1388 یادآور حمایت پرشور مردم ایران از نظام سیاسی حاکم، دموکراسی اسلامی و اعتقاد به رای جمهور است. روزی که مردم با حمایت میلیونی خود، خطی بر ایده باطل تقلب در انتخابات کشیدند و آرامش سیاسی و اجتماعی را در جامعه خواهان شدند. در چینن روزی، مقام معظم رهبری مانند یک رهبر کاریزماتیک و آزادی‌خواه، بعد از انتخابات 1388، با تمام قوا پشت سر تک تک رای‌های مردم ایستادند و تمام گروه‌های سیاسی را دعوت به دوستی و احترام به دستاوردهای جمهوریت کردند.

تاریخ نشان داده است، قدرت‌های غربی، وقتی نتوانستند با کودتا، جنگ و تحریم، ملت‌های مستقل را به زیر بکشند، با ایجاد اختلال‌های سیاسی سعی کردند آنارشیسم را در این جوامع حاکم کنند تا بتوانند از این طریق به اهداف خود دست پیدا کنند. نمونه آن اختلاف افکنی میان مردم شبه جزیره کره، لیبی، سوریه، یمن، ویتنام، کنگو و بسیاری دیگر از کشورها است که نتیجه مشابه تمام این اعمال نفوذها، فروپاشی کشورها و کشتار هزاران انسانی بود که آرزویی جز استقلال سیاسی کشورشان نداشتند.

روز نهم دی، یادآور 30 تیر 1331 در ایران نیز است که آمریکا و انگلستان سعی داشتند نخست وزیر قانونی وقت را با اعمال نفوذ به زیر بکشند. در آن زمان، چالش‌های فکری و سیاسی در بین احزاب مختلف، گسست‌ها و شکاف‌های جبران‌ناپذیری میان مردم ایران به وجود آورده بود و این مسئله زمینه نفوذ و دخالت آمریکا را در مسائل داخلی ایران مهیا کرد. سازمان سیا اعلام کرد قدرت در ایران در کف خیابان تعیین می‌شود و با حمایت مالی و اطلاعاتی از افرادی که به عنوان معترض در خیابان‌ها بودند، سعی داشت کفه قدرت سیاسی را به سمت خود و دربار استبدادی سوق دهد و اگر ایستادگی گروه‌های اسلامی به رهبری آیت‌الله کاشانی نبود و شهدای زیادی تقدیم میهن نمی‌شد، قطعا این امر اتفاق می‌افتاد. دقیقا چنین تفکری، در روز نهم دی 1388 نیز طنین‌انداز شد و دولت‌های غربی قصد داشتند از التهاب سیاسی بعد از انتخابات سواستفاده کنند و جامعه را با آشوب همراه سازند. اما با تدبیر رهبران مذهبی و سیاسی ایران، این طرح نیز مانند هزاران طرح دیگر غربی‌ها با شکست مواجه شد و با رهنمون‌های مقام معظم رهبری، گروه‌های سیاسی تصمیم گرفتند مانند تمام ملت‌های آزادی خواه، از طریق قانون و صندوق رای اهداف خود را دنبال کنند.

اکرام روز نهم دی، حمایت از گروه سیاسی یا جریان اجتماعی خاص نیست. اکرام این روز، احترام به اتحاد مردم ایران در برابر استبداد غربی است. بزرگداشت روز نهم دی، دوقطبی کردن جامعه نیست بلکه آگاهی بخشیدن به اهداف غیر انسانی و غیر دموکراتیک غرب است. بزرگداشت روز نهم دی، جدایی علایق سیاسی در جامعه ایران نیست بلکه همبستگی ملی در مقابل سیاست‌های استعماری غرب و یکپارچگی ملی مردم ایران در برابر دشمنان قسم خورده ملت ایران است و در نهایت روز نهم دی روزی است که مردم مسلمان و انقلابی ایران نشان دادند که این جمله حضرت امام (ره) را که فرمودند: «پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به مملکت‌تان آسیب نرسد» به خوبی در عمل به آن معتقد و پایبند هستند.

بسیج اساتید دانشگاه جیرفت ضمن گرامیداشت حماسه بزرگ نهم دی ماه و پاسداشت یاد و نام شهدای بصیرت، این روز مبارک را به رهبر معظم انقلاب اسلامی، تمام مردم ایران و باوران به دموکراسی صمیمانه تبریک می‌گوید و از خداوند متعال، ایستادگی این سرزمین در برابر اندیشه‌های کج و غلط را خواستار است.

 
منبع: روابط عمومی دانشگاه جیرفت
 
*نام
ایمیل
*نظر