نمایش خبر

دانشگاه جیرفت / نمایش خبر
اختتامیه چهارمین جشنواره اقوام ایران زمین دانشگاه جیرفت
رییس دانشگاه جیرفت گفت: اختتامیه چهارمین جشنواره اقوام ایران زمین با معرفی گروه های برتر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه جیرفت، دکتر شاپور کوهستانی در این آیین گفت: این جشنواره با هدف شناساندن فرهنگ و دانش بومی اقوام ایران زمین و تقویت همبستگی ملی به مدت هشت روز در دانشگاه جیرفت برگزار شد.

وی ادامه داد: در چهارمین جشنواره فرهگ اقوام ایران زمین دانشگاه جیرفت یازده قوم و گروه شرکت کرده بودند که با تلاش خود توانستند فرهنگ، تمدن و ظرفیت های قوم و منطقه خود را به نمایش بگذارند.

وی ضمن قدر دانی از همه کسانی که برای برگزاری این جشنواره تلاش کردند تصریح کرد: از همه دانشجویان پر تلاش قدردانی می کنم که از آبان ماه تلاش کردند این جشنواره به نحو مطلوب برگزار شود.

دکتر کوهستانی با بیان این مطلب که این جشنواره به اهداف خود در شناساندن فرهنگ غنی اقوام ایران زمین و همبستگی ملی دست یافت، افزود: امیدواریم تداوم این جشنواره ها و برنامه های فرهنگی ضمن حفظ سنن، آداب و رسوم و دانش بومی باعث تداوم اتحاد، همدلی و همبستگی ملی شود.

رییس دانشگاه جیرفت ضمن قدر دانی از هیات داوران ادامه داد: داوران این جشنواره از بین اعضای هیات علمی، کارکنان، دانشجویان، کادر اجرایی و بازدید کنندگان بودند که بر اساس معیارهای مختلف، غرفه های برتر را مشخص کردند.

دکتر کوهستانی در ادامه گفت: در اختتامیه این جشنواره ضمن تقدیر از همه غرفه ها به جهت شرکت فعالانه و موثر در جشنواره، بر اساس نظر هیات های داوری، غرفه استان هرمزگان توانست رتبه اول، غرفه بلوچستان رتبه دوم و غرفه قشقایی رتبه سوم را کسب کردند.

وی در پایان از همه دست اندرکاران برگزاری این جشنواره در دانشگاه شامل همکاران و دانشجویان حوزه مدیریت فرهنگی و اجتماعی، روابط عمومی، امور اداری، امور مالی، امور عمومی و حراست و بیرون از دانشگاه از همکاران سازمان های میراث فرهنگی و گردشگری در استان های مختلف که در این جشنواره همکاری داشتند، قدردانی نمودند و اظهار امیدواری کردند این قبیل فعالیت های دانشگاهی زمینه ساز توسعه پایدار ملی گردد.