نمایش خبر

دانشگاه جیرفت / نمایش خبر
راه‌اندازی مرکز آموزش‌‏های تخصصی آزاد در دانشگاه جیرفت
رئیس دانشگاه جیرفت گفت: مرکز آموزش‌‏های تخصصی آزاد در دانشگاه جیرفت راه‌‏اندازی شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل دانشگاه جیرفت، دکتر شاپور کوهستانی با اشاره به تدوین سند چشم‌انداز ده ساله این دانشگاه افزود: یکی از مهم‌ترین سیاست‌گذاری‌های دانشگاه جیرفت در راستای توجه به اقتصاد مقاومتی و تولید تکنولوژی تغیر فضای دانشگاه از آموزش‌محوری تنها به مهارت‌پروری دانشجویان بوده است.

وی با بیان این که امروزه دانشجو تنها به آموزش نباید اکتفا کند خاطرنشان کرد: دانشجویان باید به گونه پرورش داده شوند که بعد از فراغت از تحصیل مهارتی نیز فراگرفته باشند که بتوانند با این مهارت زمینه اشتغال خود را فراهم کنند.

دکتر کوهستانی ادامه داد: با توجه به ضرورت کسب مهارت در کنار دانش در محیط دانشگاه‏، آیین‌نامه و شیوه‌نامه برگزاری دوره‌های آموزش عالی آزاد در دانشگاه جیرفت تدوین شد و در این راستا دوره آموزشی تخصصی کنترل صنعتی و ابزار دقیق توسط دانشکده فنی و مهندسی این دانشگاه برگزار شد.

وی با بیان این که در سال گذشته بیش از چهار ملیارد ریال تجهیزات برای آزمایشگاه‌ها و کارگاه‏‌های دانشکده فنی و مهندسی خریداری شده است افزود: با تدوین و ابلاغ آیین‌نامه برگزاری دوره‌های آموزش عالی آزاد، زمینه مهارت‌افزایی و توسعه آموزش‌های کاربردی در منطقه جنوب استان کرمان در دانشگاه جیرفت فراهم شده است.  

رییس دانشگاه جیرفت خاطرنشان کرد: دانشگاه جیرفت با تجهیز کارگاه‌ها و آزمایشگاه‌های تخصصی خود و برگزاری دوره‌های تخصصی نقش موثری را در جهت تربیت نیروی انسانی موردنیاز صنعت منطقه و رفع مشکل بیکاری در میان فارغ‌التحصیلان رشته‌های فنی و مهندسی ایفا کند.

رئیس دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه جیرفت و مجری دوره آموزشی تخصصی کنترل صنعتی و ابزار دقیق گفت: برگزاری دوره‌های آموزشی تخصصی در دستور کار دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه جیرفت قرار گرفته است.

دکتر ایمان گروهی ساردو افزود: تحصیل تنها برای اخذ مدرک بازدهی لازم را ندارد بلکه باید دانش‌آموزان و دانشجویان در طول تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی با آموزش‌های مهارتی سطح توانمندی حرفه‌ای خود را افزایش دهند. برای رفع مشکل بیکاری در جامعه باید به مهارت‌آموزی در حین تحصیل توجه اساسی داشت تا دانشجویان پس از فراغت از تحصیل بتوانند متناسب با توانمندی خود جذب بازار کار شوند. 

دکترگروهی با بیان این که دانشگاه جیرفت دارای مجهزترین کارگاه آموزشی کنترل صنعتی، ابزار دقیق و اتوماسیون برق در جنوب استان کرمان ادامه داد: ثبت نام این دوره‌ها به صورت دائمی در وب‌سایت دانشگاه جیرفت انجام می‌شود. اولین دوره این آموزش‌های کاربردی که مورد استقبال دانشجویان و دانش‌پژوهان قرار گرفته بود در ماه جاری در دانشگاه جیرفت برگزار شد.

 
منبع: روابط عمومی دانشگاه جیرفت
 
*نام
ایمیل
*نظر