نمایش خبر

دانشگاه جیرفت / نمایش خبر
اولین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری دانشگاه جیرفت برگزار شد.
معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه جیرفت گفت: به مناسبت هفته پژوهش اولین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری اعضای هیات علمی و دانشجویان دانشگاه جیرفت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه جیرفت دکتر حمیدرضا علیزاده افزود: همزمان با هفته پژوهش برنامه‌های متنوعی در سطوح مختلف در دانشگاه جیرفت برگزار شد، که برپایی نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری یکی از این برنامه‌ها بود.

وی تصریح کرد: در این نمایشگاه اعضای هیات علمی و دانشجویان در ده غرفه آخرین دستاوردهای خود را به نمایش گذاشتند.


دکتر علیزاده با بیان این مطلب که اعضای هیات علمی دانشگاه جیرفت پژوهش‌های خود را به سمت رفع مشکلات بخش‌های مختلف منطقه سوق داده‌اند بیان کرد: برای اولین بار دستگاه برداشت پیاز توسط گروه مکانیک بیوسیستم و فنی مهندسی ساخته شده است.

وی از کشف سه گونه جدید جانوری توسط یکی از اعضای هیات علمی دانشگاه جیرفت خبر داد و خاطرنشان کرد: زیست‌گاه این‌گونه جانوری در دریای عمان و خلیج فارس می‌باشد 

معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه جیرفت افزود: در این نمایشگاه از چندین دستگاه که توسط دانشجویان گروه فنی و مهندسی دانشگاه ساخته شده؛ از جمله دستگاه خط تولید اتوماتیک و اندازه‌گیری کلر استخر رونمایی شد.


 

دکتر علیزاده ادامه داد: در هفته پژوهش کارگاه‌های آموزشی در بخش‌های مختلف با حضور اساتیدی از دانشگاه خارجی و داخلی برگزار شد.

وی با اشاره به حمایت هیات رئیسه دانشگاه از طرح‌های پژوهشی در راستای حل مشکلات منطقه گفت: یکی از سیاست‌های مهم دانشگاه حرکت به سمت رفع مشکلات توسعه منطقه می‌باشد که یکی از راه‌های آن توسعه فعالیت‌های پژوهشی دانش بنیان در این راستا است.

در پایان این نمایشگاه غرفه دانشکده فنی و مهندسی به عنوان غرفه برتر معرفی و از رییس دانشکده تقدیر شد.

 
منبع: روابط عمومی دانشگاه جیرفت
 
*نام
ایمیل
*نظر