نمایش خبر

دانشگاه جیرفت / نمایش خبر
پژوهشگران برتر دانشگاه جیرفت تجلیل شدند
پژوهشگران برتر دانشگاه جیرفت با حضور هیئت رئیسه دانشگاه، رییس سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان، رییس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی جنوب کرمان و جمعی از اساتید و دانشجویان تقدیر شدند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل دانشگاه جیرفت، معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه در این آیین ضمن گرامیداشت هفته پژوهش گفت: تحقیق و پژوهش لازمه آموزش هستند و در راستای توسعه آموزش باید کار تحقیقاتی و پژوهشی متناسب با رشته انجام شود.


 

دکتر حمیدرضا علیزاده با اشاره به رشد تولید علم در دانشگاه جیرفت در سال‌های اخیر افزود: حمایت هیئت رئیسه دانشگاه از کار پژوهشی در راستای تولید علم دانش بنیان و فناوری در سال‌های اخیر باعث شده رشد تولید علم در این دانشگاه در سال گذشته 74 درصد افزایش یابد.

وی تصریح کرد: امروز تولید علم باید در راستای حل مشکلات پیش روی جامعه باشد و در همین راستا دانشگاه جیرفت با دستگاه‌های اجرایی منطقه و حتی کشور تعامل سازنده‌ای دارد. لذا این فرصت مناسب برای اعضای هیات علمی برای توسعه فعالیت‌های پژوهشی می‌باشد.


 

وی با بیان این مطلب که امروز نگاه دانشگاه جیرفت به فعالیت‌های پژوهشی تقاضا محور است خاطرنشان کرد: دانشگاه جیرفت با اعضای هیات علمی توانمند آمادگی لازم برای کارهای پژوهشی و تحقیقاتی در راستای حل مشکلات منطقه و دستگاه‌های اجرایی را دارد.

معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه جیرفت افزود: برای انجام فعالیت‌های پژوهشی مساله محور و پاسخگو به نیازهای منطقه محور اعتبارات پژوهشی ویژه‌ای در نظر گرفته شده است.


 

در ادامه این آیین رییس سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان گفت: امروز نگاه به توسعه منطقه باید نگاه علمی و برگرفته از پژوهش باشد. 

دکتر سعید برخوری افزود: دانشگاه جیرفت به عنوان قطب تولید علم در منطقه باید در همه زمینه‌های پژوهشی ورود پیدا کند و این مهم نیازمند توسعه همه‌جانبه منطقه است.


 

وی با بیان این مطلب که کشاورزی برای مردم در جنوب استان کرمان یک اولویت در راستای تامین نیازهای زندگی آن‌ها است خاطرنشان کرد: باید برای کشاورزی منطقه برنامه‌ریزی کرد و این مهم با همکاری دانشگاه جیرفت باید انجام شود که در حال پیگیری آن هستیم.

مدیر پژوهشی دانشگاه جیرفت هم در ادامه گفت: دانشگاه جیرفت در سال‌های اخیر رشد تولید علم مناسبی را پشت سر می‌گذارد که این مهم برگرفته از سیاست‌گذاری دقیق هیئت رئیسه دانشگاه می‌باشد.

 

دکتر مهدی دهرامی در ادامه گزارشی از روند تولید علم در دانشگاه ارایه کردند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه در این آیین از دکتر سعید برخوری که پیش از این سمت معاونت آموزشی و پژوهشی دانشگاه جیرفت را برعهده داشتند تقدیر شد و همچنین از پژوهشگران برتر در هر دانشکده در سه سطح اعضای هیات علمی، کارکنان و دانشجویان تقدیر شد.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
منبع: روابط عمومی دانشگاه جیرفت
 
*نام
ایمیل
*نظر