نمایش خبر

دانشگاه جیرفت / نمایش خبر
به میزبانی دانشگاه جیرفت؛ نشست مدیران امور اداری و منابع انسانی دانشگاه‌های منطقه هشت کشور برگزار شد
نشست مدیران امور اداری و منابع انسانی دانشگاه‌های منطقه هشت کشور با حضور رئیس دانشگاه جیرفت و رئیس مناطق امور اداری و پشتیبانی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، در دانشگاه جیرفت برگزار شد.

به گزارش اداره عمومی دانشگاه جیرفت، دکتر شاپور کوهستانی رئیس دانشگاه جیرفت در این نشست اظهار داشت: یکی از سیاست‌های مهم دانشگاه جیرفت چابک‌سازی منابع انسانی است و این مهم در دستور کار قرار گرفته است.

.دکتر کوهستانی با اشاره به تاریخچه دانشگاه جیرفت بیان کرد: این دانشگاه در سال 1367 طبق موافقت‌نامه اصولی شورای گسترش آموزش عالی و به عنوان آموزشکده اقماری دانشگاه شهیدباهنرکرمان راه‌اندازی شده است.وی ادامه داد: دانشگاه جیرفت پس از طی مراحل آموزشکده، دانشکده و مجتمع آموزش عالی در سال 1388 به عنوان دانشگاه کار خود را ادامه داده و همه مراحل رشد خود را طی کرده است.

 

وی با بیان اینکه مدیران امور اداری و منابع انسانی نقش تاثیرگذاری در چابک‌سازی دانشگاه‌ها دارند، افزود: در این راستا باید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری دانشگاه‌های کشور را متناسب با وضعیت موجود و پیشینه آن ببیند.

باروت کوب زاده، ضمن تشکر و قدر دانی از مسئولان مربوطه در خصوص زحمات صورت گرفته در تهیه، تدوین و ابلاغ آئین نامه استخدامی اعضای غیر هیئت علمی افزود: اقدام منطقه ای حوزه اداری و پشتیبانی وزارت علوم؛ در خصوص مرور آئین نامه مذکور و بررسی ابهامات آن، مبتنی بر اعتقاد به اصل هم افزایی و استفاده از خرد جمعی در راستای حمایت از تصمیمات کلان در حوزه آموزش عالی است. این اقدام باعث رفع ابهامات احتمالی و در نهایت اجرایی شدن آن در سطح دانشگاه ها مراکز آموزش عالی کشور به گونه ای منطقی، عادلانه و با اتخاذ رویه واحد خواهد شد.

وی در پایان به برگزاری سمینار سراسری مدیران اداری آموزش عالی کشور در روزهای هفتم و هشتم بهمن نامه سال جاری (1397) اشاره کرد و افزود: در این سمینار ضمن فراهم آوردن فضای یادگیری با ارائه برنامه های متنوع، تلاش شده تا پل ارتباطی مناسبی بین مدیران محترم ستاد و صف ایجاد شود.
در این نشست مدیران امور اداری دانشگاه‌های منطقه هشت کشور نقطه نظرات و پیشنهادات خود را درخصوص آیین‌نامه استخدامی اعضای غیر هیأت علمی دانشگاه‌های کشور مطرح کردند.
در پایان این نشست پس از اخذ رای از حاضران، مدیر امور اداری دانشگاه شهیدباهنرکرمان به عنوان دبیر و مدیر اموراداری دانشگاه زابل به عنوان قائم مقام دبیر امور اداری و منابع انسانی دانشگاه‌های منطقه هشت کشور انتخاب شدند.

 

 
 
  
 
منبع: روابط عمومی دانشگاه
 
*نام
ایمیل
*نظر