نمایش خبر

دانشگاه جیرفت / نمایش خبر
امام جمعه جیرفت: جوانان باید پیشتاز شکستن محاصره تبیلغاتی دشمن علیه کشور باشند
امام جمعه جیرفت با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی گفت: یکی از مهم‌ترین مباحثی که در این بیانیه مورد توجه قرار گرفته است جوانان هستند و رهبر معظم انقلاب اسلامی در این باره گفته‌اند؛ جوانان باید برای شکستن محاصره تبلیغاتی دشمن علیه نظام، انقلاب و اسلام پیشتاز باشند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه جیرفت، حجت‌الاسلام دکتر سعادت‌فر در نشست تبیین بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی که با حضور رییس دانشگاه جیرفت، مدیر فرهنگی و اجتماعی و فعالین فرهنگی در دو حوزه اساتید و دانشجویان در دانشگاه جیرفت برگزار شد افزود: بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی باید به عنوان یک درس برای جوانان تدریس شود و هر بخش آن نیاز به کار پژوهشی دارد.

 

وی با بیان این مطلب که رهبر معظم انقلاب اسلامی در این بیانیه اهداف کلانی را دنبال می‌کنند بیان کرد: یکی از مهم‌ترین اهداف این بیانیه حضور جوانان برای برنامه‌ریزی آینده کشور است لذا این برنامه‌ریزی داده‌های اطلاعاتی صحیح می‌خواهد که باید در اختیار آنان قرار گیرد.

حجت‌الاسلام سعادت‌فر تصریح کرد: بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی برای جوانان حاوی داده‌ها و اطلاعات صحیح برای نسل جوان است، لذا باید مراقب بود که جوانان اطلاعات و معرفت‌های صحیح را کسب کنند.

 

امام جمعه جیرفت یکی دیگر از اهداف این بیانیه را داشتن امید به آینده روشن دانست و خاطرنشان کرد: یکی از مهم‌ترین برنامه‌های دشمن که از روز اول انقلاب با برنامه‌ریزی آن را دنبال می‌کند ایجاد روحیه ناامیدی در بین جامعه و بویژه جوانان است، لذا برای مقابله با برنامه‌های دشمن، توجه به روحیه امیدآفرینی در جامعه یک امر ضروری است.

وی با اشاره به نبود انگیزه در بین جوانان و دانشجویان برای کار علمی افزود: یکی از مهم‌ترین نیازهای جامعه دانشگاهی ایجاد انگیزه و امید برای کار علمی است، که نیازمند یک کار بزرگ پژوهشی است.

 

 در ادامه این نشست معاون استانی دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه جیرفت گفت: توجه به پژوهش و تولید فناوری یکی از اولین مباحثی است که رهبر معظم انقلاب اسلامی در بیانیه گاو دوم انقلاب اسلامی مطرح کرده‌اند، که این مهم نشان از اهمیت کار علمی دارد.

حجت‌الاسلام شاهرخی توجه به جوانان و امید به آینده کشور را یکی دیگر از مباحث بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی دانست و خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی در این بیانیه جوانان را به عنوان پیشتازان و بازوان توانمند پیشرفت همه جانبه کشور معرفی کرده‌اند.

 

وی با اشاره به توجه جوانان به این بیانیه تصریح کرد: باید برای تبیین این بیانیه باید از همه ظرفیت‌ها به ویژه فعالین فرهنگی استفاده کرد.

 
 
 
 
 
منبع: روابط عمومی دانشگاه جیرفت
 
*نام
ایمیل
*نظر