نمایش خبر

دانشگاه جیرفت / نمایش خبر
یک هزار دانش‌آموز در مسابقات شهر ریاضی دانشگاه جیرفت:
مسابقات شهر ریاضی دانشگاه جیرفت با حضور یک هزار دانش‌آموز از شهرستان‌های جیرفت و عنبرآباد در مقاطع مختلف برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه جیرفت، مدیر برگزاری مسابقات شهر ریاضی دانشگاه در حاشیه برگزاری این مسابقات گفت: سومین دوره مسابقات شهر ریاضی با همکاری انجمن ریاضی دانشگاه جیرفت و انجمن معلمان ریاضی شهرستان جیرفت به مدت سه روز در دانشگاه جیرفت برگزار شد.

دکتر محمدی با اشاره به برگزاری این مسابقات به شکل تیمی افزود: یکی از مهم‌ترین اهداف این مسابقات علاقه‌مندسازی دانش‌آموزان به ریاضیات و ارائه جلوه‌های متنوع ریاضی برای ذائقه‌های متفاوت دانش‌آموزان می‌باشد.

وی تصریح کرد: یکی دیگر از اهداف مهم این مسابقات آشنایی دانش‌آموزان با رشته ریاضی و رشته‌های مختلف مهندسی مرتبط با ریاضی و فیزیک در دانشگاه و همچنین پیوند آموزش و پرورش با دانشگاه است.

مدیر گروه ریاضی دانشگاه جیرفت با بیان این مطلب که شهر ریاضی مانند یک جامعه است بیان کرد: در شهر ریاضی دانش‌آموزان با یک زندگی در شرایط اقتصادی مختلف رو­به‌­رو می‌شوند و این مهم باعث می‌شود دانش‌آموزان در شرایط مختلف تصمیمات مهمی بگیرند.

 

دکتر محمدی ادامه داد: یکی دیگر از مهمترین اهداف این مسابقات بالا بردن اعتماد به نفس و آموختن شیوه صحیح زندگی در جامعه است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه جیرفت، این مسابقات به مدت سه روز در دانشگاه جیرفت برگزار شده است و نتیجه نهایی این مسابقات به مدارس اعلام و روز سه‌شنبه 24 اردیبهشت 98 از تیم‌های اول تا سوم تقدیر خواهد شد.

 
 
 
منبع: روابط عمومی دانشگاه جیرفت
 
*نام
ایمیل
*نظر