نمایش خبر

دانشگاه جیرفت / نمایش خبر
همایش دانشگاه سبز برگزار شد
همایش دانشگاه سبز با حضور رئیس انجمن مدیریت سبز ایران و سخنرانی رئیس جامعه سبز اروپا در دانشگاه جیرفت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه جیرفت دکتر شاپور کوهستانی رئیس دانشگاه جیرفت در این همایش که با همکاری انجمن مدیریت سبز ایران، جامعه مدیریت سبز اروپا. بنیاد جهانی انرژی برگزار شد گفت: نهادینه کردن مصرف صحیح انرژی یکی از مهمترین دغدغه‌های جامعه باید باشد.

 

دکتر کوهستانی با بیان این مطلب که امروز با استفاده بی رویه از انرژی‌های تجدیدناپذیر شاهد تغییر اقلیم در برخی از مناطق دنیا هستیم افزود: اگر در راستای استفاده از انرژی و سبک زندیگی تغییر ایجاد نکنیم نه تنها در برابر نسل آینده بلکه در برابر همین نسل پاسخگو هستیم.

وی تصریح کرد: حرکت به سمت استفاده از انرژی‌های پاک و تغییر و همچنین استفاده بهینه از سایر انرژی‌ها می‌تواند ما را در مسیر مدیریت سبز کمک کند.

دکتر کوهستانی با بیان این مطلب که استفاده از انرژی در دستگاه‌های اجرایی و حتی خانواده‌ها باید مدیریت شود خاطرنشان کرد: باید در سیاستگذاری‌ها تجدیدنظر شود و همه مسئولان در همه رده‌های مدیریتی استفاده صحیح و تغییر سبک مدیریتی در راستای اجرای مدیریت سبز را عملیاتی کنند.

 

وی بیان کرد: امروز شرایط بین‌المللی کشور را به سمتی حرکت داده است که خود باوری و نگاه به دانش بومی به یک فرهنگ تبدیل شده است و این مهم می تواند در راستای توسعه پایدار کشور استفاده شود.

رئیس دانشگاه جیرفت با تاکید بر نهادینه کردن اجرای مدیریت سبز در جامعه به ویژه دستگاه‌های اجرایی گفت: یکی از نیازهای ضروری توسعه پایدار کشور اجرای سیاست‌های مدیریت سبز است که وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در این زمینه پیشرو بوده است و دانشگاه‌ها نیز در این زمینه فعالیت‌های خوبی انجام داده‌اند.

دکتر کوهستانی از راه‌اندازی شورای راهبردی مدیریت سبز در دانشگاه جیرفت از سال 96 خبر داد و افزود: بسیاری از فعالیت‌ها، طرح‌های عمرانی و طرح‌های پژوهشی دانشگاه جیرفت با نگاه مدیریت سبز اجرایی شده‌اند.

 
 
منبع: روابط عمومی دانشگاه جیرفت
 
*نام
ایمیل
*نظر