نمایش خبر

دانشگاه جیرفت / نمایش خبر
شرایط نقل و انتقالات دانشجویی در سال جدید از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اعلام شد
ســـازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در راســتای انجام هر چه بهتر آئین نامه و تسهیل در امر میهمانی و انتقال دانشجویان زمان ثبت نام متقاضیان میهمانی و انتقال را برای سال تحصیلی 1400-1399 از طریق سامانه سجاد به آدرس https://portal.saorg.ir اعلام می نماید.

 
 
 
 
 

 
 
 
                                                                                                    اطلاعیه شماره 1

در خصوص میهمانی دانشجویان دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی دولتی و غیردولتی

ســـازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در راســتای انجام هر چه بهتر آئین‌نامه و تسهیل در امر میهمانی و انتقال دانشجویان زمان ثبت‌ نام متقاضیان میهمانی و انتقال را برای سال تحصیلی 1400-1399 از طریق سامانه سجاد به آدرس https://portal.saorg.ir اعلام می‌نماید.

-   با توجه به شرایط ایجاد شده به دلیل شیوع بیماری کرونا در کشور و پیروی تمام موسسات آموزش عالی از دستورالعمل‌های ستاد ملی مبارزه با کرونا به اطلاع می‌رساند که در صورت تداوم وضعیت بیماری، میهمانی و انتقال دانشجویان تحت شرایط حاکم می‌­باشد و موافقت موسسات مبدا و مقصد با درخواست‌های میهمانی و انتقال در صورت بازگشت به شرایط عادی در موسسات آموزش عالی امکان­‌پذیر خواهد بود.

-       دانشگاه‌­ها و موسسات موظف می­‌باشند زمان شروع ثبت درخواست‌­های میهمانی و انتقال را با استفاده از ابزارهای مناسب اطلاع رسانی به اطلاع کلیه دانشجویان برسانند.

-       دانشگاه های مبدأ موظفند بر اساس مفاد آیین نامه  شماره 88441/3/41 مورخ 20/3/92 درخواست دانشجو را بررسی نموده و در صورت داشتن شرایط از ابتدای خرداد لغایت 15 تیر ماه نظر خود را در سامانه اعلام و در صورت موافقت ریز نمرات دانشجو را به دانشگاه مقصد ارسال نماید. سپس دانشگاه‌های مقصد موظفند حداکثر تا پایان مرداد ماه  نسبت به بررسی تقاضاها اقدام و از طریق سامانه یاد شده اعلام نماید.

وظایف متقاضی:

-           دانشجو ضمن آگاهی از شرایط حاکم بدلیل بروز بیماری کرونا در کشور بایستی با اطلاع کامل از شرایط آئین‌­نامه میهمانی و انتقال درخواست خود را مبنی بر نوع آن (2 نیمسال میهمانی،‌ تمدید میهمانی، میهمان دائم و انتقال) در سامانه سجاد سازمان امور دانشجویان در موعد اعلام شده (اول اردیبهشت لغایت سی و یک اردیبهشت) ثبت و با اطلاع کامل از شرایط و ضوابط دانشگاه مقصد، رشته و مقطع تحصیلی، وضعیت دوره مورد تقاضا در دانشگاه مقصد، نسبت به انتخاب دانشگاه یا موسسه مقصد اقدام و مستندات خود را برای تقاضای ارائه شده اسکن و ضمیمه تقاضا نماید.

تذکر: لازم به ذکر است متقاضیان جهت ثبت درخواست ابتدا بایستی در سامانه سجاد ثبت نام نمایند و پس از دریافت نام کاربری و رمز عبور از قسمت خدمات سازمان درخواست میهمانی و انتقال خود را ارائه نمایند.

-           متقاضی میهمانی و انتقال مسئول صحت اطلاعات ارائه شده در خصوص شرایط خاص خود خواهد بود و در صورت عدم احراز هر یک از اطلاعات ارائه شده تقاضا از وضعیت بررسی خارج خواهد شد.

·        دانشجویان متقاضی انتقال توام با تغییر رشته نیز از طریق سامانه سجاد بخش شورای بررسی موارد خاص مبدا و مقصد اقدام نمایند.

·        متقاضیان محترم همچنین در صورت داشتن هرگونه سوال یا مشکل در خصوص سامانه از قسمت پشتیبانی سامانه درخواست خود را ارسال نمایند.

 

اداره کل امور دانشجویان داخل 

 
منبع: روابط عمومی دانشگاه جیرفت
 
*نام
ایمیل
*نظر