نمایش خبر

دانشگاه جیرفت / نمایش خبر
دانشگاه جیرفت و ناحیه مقاومت بسیج سپاه پاسداران شهرستان فاریاب تفاهم نامه همکاری امضا کردند.
رئیس دانشگاه جیرفت با اشاره به امضای تفاهم نامه همکاری با ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان فاریاب گفت: برای استفاده از ظرفیت های دو جانبه و در راستای توانمند سازی کشاورزان شهرستان فاریاب این تفاهم نامه امضا شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه جیرفت دکتر مرتضی مختاری افزود: ایجاد ارتباط بین صنعت و دانشگاه، حمایت از نخبگان جوان، تحقیقات کاربردی، توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان، خودکفایی در تولید محصولات دانش‌بنیان و تجمیع ظرفیت‌های علمی و فناوری  در جنوب استان کرمان از اهداف مهم این تفاهم‌نامه می باشد.

دکترمختاری با اشاره به موفقیت های علمی بسیج و سپاه در زمینه های علمی تاکید کرد: امروز نگاه به توانمندی داخلی و توجه به ظرفیت های منطقه ای باعث شده  تا سپاه پاسداران انقلاب اسلامی علاوه بر زمینه های مختلف دفاعی در جهاد علمی نیز پیشگام باشد.

 

وی با بیان این مطلب که یکی از اولویت های سند راهبردی دانشگاه جیرفت تربیت دانشجوی کارآفرین است خاطرنشان کرد: با توجه ظرفیت نیروی انسانی توانمند دانشگاه جیرفت و نگاه مجموعه بسیج و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به دانش بومی می توان با برنامه ریزی مدون به سمت رشد کارآفرینی در منطقه حرکت کرد.

دکتر مختاری بیان کرد: ظرفیت های بی شماری در منطقه جنوب کرمان وجود دارد لذا برای بالابردن بهره وری از منابع خدادادی باید کار پژوهشی انجام شود که در این زمینه می توان از ظرفیت های اعضای هیات علمی و دانشجویان دانشگاه جیرفت بهره مند شد.

 

رئیس دانشگاه با اشاره به تولیدات علمی و پژوهشی اعضای هلمی دانشگاه جیرفت گفت: این دانشگاه توانسته در حوزه های مختلف از جمله کشاورزی گام های بزرگی را بردارد و این یافته ها می تواند برای بهره وری بیشتر در  جامعه قرار گیرد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه پاسداران شهرستان فاریاب در ادامه این نشست گفت: دانشگاه، اساتید و دانشجویان از ارکان اصلی ارتقاء سطح فرهنگ جامعه، پیشرفت علمی و توسعه همه جانبه کشور هستند.

 

سرهنگ پاسدار علی امیری افزود: یکی از ظرفیت های عظیمی که در بسیج و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی وجود دارد ظرفیت نیروی مردمی است که در همه زمینه ها مردم حضور دارند.

وی تصریح کرد: ناحیه مقاومت بسیج سپاه پاسداران شهرستان فاریاب به دنبال رفع مشکلات منطقه و بهره مندی بیشتر مردم از دانش روز در راستای فعالیت های آنها می باشد و در این راستا دانشگاه جیرفت می تواند با ظرفیت نیروی انسانی خود در این مسیر ما را همراهی کند.

در ادامه این نشست طرح های مختلف همکاری دانشگاه جیرفت و ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان فاریاب بررسی و تفاهم نامه همکاری دوجانبه امضا شد.

 
 
 
منبع: روابط عمومی دانشگاه جیرفت
 
*نام
ایمیل
*نظر