نمایش خبر

دانشگاه جیرفت / نمایش خبر
2 واحد فناور مرکز رشد واحدهای فناور شهرستان جیرفت به مرحله رشد ارتقاء یافتند.
مدیر مرکز رشد واحدهای فناور شهرستان جیرفت با اشاره به استقرار واحد های فناور در این مرکز گفت: شرکت فناور هامین شیمی هلیل رود و شرکت همیار هوشمند کشاورزی هلیل رود با تصویب شورای مرکز رشد به مرحله رشد ارتقاء یافتند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه جیرفت، دکتر حمزه حسینی افزود: اعضای شرکت های فناور از اعضای هیات علمی دانشگاه جیرفت، متخصصان و کارشناسان خبره حوزه کشاورزی می باشند.

وی با اشاره به رسالت مرکز رشد دانشگاه جیرفت، در راستای شناسایی و حل مشکلات جامعه و منطقه تأسیس تصریح کرد: شرکت فناور هامین شیمی هلیل رود که به مرحله رشد ارتقاء یاقته در زمینه یکی از نیازهای استراتژیک کشور و منطقه جنوب کرمان یعنی کودهای کشاورزی (با گرید غذایی) فعالیت می کند و محصول مذکور را در مقیاس پایلوت تولید کرده و هم اکنون در حال اخذ پروانه بهره برداری جهت راه اندازی خط تولید در مقیاس انبوه می باشد. 

وی ادامه داد: از جمله نقاط قوت این شرکت این است که اعضای آن را متخصصین رشته­های گیاه­پزشکی، سم­شناسی و کشاورزی تشکیل داده­اند. ضمن اینکه سرمایه­گذار و بازاریاب حرفه­ای در زمینه کودهای کشاورزی در کنار تیم علمی قرار گرفته است و خروجی این تیم نخبه و متخصص، تولید ترکیبات کودی با گرید غذایی و سازگار با محیط زیست است.

دکتر حسینی بیان کرد: شرکت فناور همیار هوشمند کشاورزی هلیل رود دپارتمان­های تخصصی جهت ارائه خدمات فنی، تخصصی و مشاوره­ای به کشاورزان ارائه می نماید.

مدیر مرکز رشد دانشگاه جیرفت خاطرنشان کرد: شرکت همیار هوشمند کشاورزی هلیل رود خدمات خود را از طریق اپلیکیشن و وبگاه اینترنتی ارائه می­کند و این امکان به کشاورزان سراسر منطقه، کشاورزان دورافتاده و محروم فراهم شده که بدون هزینه و زمان دسترسی به کارشناسان مربوطه دست رسی پیدا کنند.

دکتر حسینی افزود: با توجه به اینکه منطقه جنوب کرمان یکی از قطب­های کشاورزی کشور محسوب می­شود و وجود این چنین خدماتی یکی از نیازهای ضروری کشاورزی است مرکز رشد شهرستان جیرفت بنا بر رسالت خود یعنی ارائه خدمات جامعه محور، از این قبیل شرکت­های فناور حمایت می­کند.  

 
منبع: روابط عمومی دانشگاه جیرفت
 
*نام
ایمیل
*نظر