درباره دانشگاه

دانشگاه جیرفت / دانشگاه / درباره دانشگاه

درباره دانشگاه

دانشگاه جیرفت با زیربنایی حدود 200,000 مترمربع در زمینی به وسعت 200 هکتار در کیلومتر 8 جاده جیرفت - بندرعباس واقع شده است.

در راستای سیاست‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در بخش آموزش عالی و با توجه به استعداد و ظرفیت منطقه در تاریخ 88/11/3 مجتمع آموزش عالی منابع طبیعی و علوم کشاورزی جیرفت به دانشگاه جیرفت تبدیل شد و فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی خود را به صورت مستقل از نیمسال اول سال تحصیلی 90-89 آغاز نمود.

 در حال حاضر بیش از 4000 نفر دانشجو در 34 رشته-گرایش در مقاطع تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد در 26 گروه آموزشی و در 5 دانشکده ادبیات و علوم انسانی، علوم پایه، فنی مهندسی، کشاورزی و منابع طبیعی مشغول تحصیل می‌باشند.

 دانشگاه جیرفت دارای 75 عضو هیئت علمی است که کار آموزش دانشجویان و امور پژوهشی را بر عهده دارند. چاپ بیش از 300 مقاله علمی پژوهشی، ISI و ISC، ارائه بیش از 500 مقاله در کنفرانس‌ها و همایش‌های معتبر داخلی و خارجی و اجرای بیش از 100 طرح تحقیقاتی و نیز کسب رتبه‌های ممتاز و آمار قبولی مطلوب دانشجویان این دانشگاه در مقاطع مختلف تحصیلات تکمیلی حاصل تلاش و اهتمام همکاران این مجموعه می‌باشد.

 همچنین این دانشگاه جهت تکمیل کادر آموزشی و پژوهشی اقدام به بورس نمودن بیش از 60 نفر دانشجو در مقطع تحصیلی دکترای تخصصی نموده است.

روند تاسیس و توسعه دانشگاه جیرفت

1تاسیس آموزشکده کشاورزی جیرفت در سال 1368                                                                                                             

2- تبدیل وضعیت به دانشکده کشاورزی در سال 1376                                                                                                               

3- تبدیل وضعیت به مجتمع آموزش عالی منابع طبیعی و علوم کشاورزی در سال 1387                                                                 

4- تبدیل وضعیت به دانشگاه جیرفت در سال 1388  


Connected to BrowserSync