جشن هفته سراهای دانشجویی در دانشگاه جیرفت برگزار شد.
جشن سراهای دانشجویی با حضور هیئت رئیسه دانشگاه، مدیران، جمعی از اعضای هیئت علمی و دانشجویان در دانشگاه جیرفت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه جیرفت، معاون دانشجویی دانشگاه ضمن تبریک فرارسیدن ماه مبارک رمضان و گرامی داشت هفته سراهای دانشجویی گفت: هفته سراهای دانشجوی فرصتی است برای دانشجویان و مسئولین که مشکلات کمبودها و نواقص را ببینیم، بشنویم و برخی مشکلاتی که در سطح خوابگاه‌ها و سراهای دانشجویی وجود دارد را ارتقاء دهیم.

 

دکتر امید علی اسماعیلی‌پور افزود: امیدواریم بتوانیم با تلاش و همفکری شما دانشجویان محیطی امن و آرام برای شما فراهم کنیم که بتوانید در راستای ارتقاء علمی خود و حتی حل مشکلات جامعه گام بردارید.

وی با بیان این مطلب که یکی از برنامه‌های مهم دانشگاه و حوزه دانشجویی دنبال می‌کردیم، ارتقاء سراهای دانشجویی ملکی بود خاطرنشان کرد: با مساعدت صندوق رفاه دانشجویی همه سراهای دانشجویی فاطمیه از رتبه پنج و شش به رتبه دو و سه ارتقاء پیدا کرد، که برای هر بلوک خوابگاهی بیش از سه میلیارد ریال هزینه شده است.

 

دکتر اسماعیلی‌پور یکی از مهمترین مشکلات دانشجویان پسر خوابگاهی که سال‌های قبل به آن اشاره کرده بودند، خوابگاه قمادین بود، که امروز با تلاش هیئت رئیسه دانشگاه این خوابگاه را جا به جا کردیم و سعی شد خوابگاهی در شان دانشجویان مهیا کنیم.

وی با اشاره به طبخ غذا در سلف سرویس به صورت سنتی در دانشگاه تصریح کرد: با حمایت صندوق رفاه دانشجویی توانستیم در سال گذشته سلف و سرویس دانشگاه را ارتقاء دهیم و مراحل پخت غذا به صورت صنعتی انجام شود.

 

در راستای رفاه دانشجویان سرویس‌های ایاب و ذهاب آن‌ها که بعضا اعتراضاتی به نبود استاندارد آن داشتند تغییر کرد و این مهم باعث شده که رضایتمندی دانشجویان را به همراه داشته باشد.

وی با اشاره به وجود اتاق تندرستی در سراهای دانشجویی افزود: وسایل موردنیاز اتاق تندرستی برای سرای دانشجویی علی ابن ابی‌الطالب (پسران) به ارزش 800 میلیون ریال خریداری و در حال نصب می‌باشد و به زودی افتتاح خواهد شد.

 

دکتر اسماعیلی با بیان این مطلب که امکانات دانشگاه متعلق به دانشجویان است بیان کرد: در راستای حفظ و نگهداری امکانات کوشا باشید و امیدواریم بتوانیم با همکاری یکدیگر در راستای شکوفایی هرچه بیشتر دانشگاه تلاش کنیم.

  به گزارش روابط عمومی به مناسبت هفته سراهای دانشجویی برنامه های مختلفی با همکاری حوزه دانشجویی، مدیریت فرهنگی، دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری، روابط عمومی دانشگاه از جمله؛ مسابقات ورزشی، مسابقه فیلم، عکس و خاطره‌نویسی، مسابقه ایده برتر، مسابقه آشپزی، انتخاب اتاق نمونه، برگزاری ایستگاه آگاهی، کارگاه‌های آموزشی و پخش مستند برگزار شد.