بیانیه بسیج اساتید دانشگاه جیرفت به مناسبت روز 13 آبان
بسیج اساتید دانشگاه جیرفت به مناسبت روز 13 آبان بیانیه ای صادر کرد.

13 آبان 1358 روزی متفاوت در تقویم ایرانیان است. روزی که نشان از عصری متفاوت در تاریخ معاصر جهان داشت. روزی که به معنای واقعی، دیوار فرضی جهان بر محوریت دو بلوک شرق و غرب فرو ریخت. دانشجویانی که پیرو خط امام بودند، با شعار نه شرقی نه غربی جمهوری اسلامی، قلب استعمار جهانی را نشانه رفتند و آن را از پا انداختند. استعماری که سوسیالیست‌ها پس از سالها نبرد سیاسی، نظامی و ایدئولوژیک نتوانستند بر آن غلبه بیابند و انقلابیون نیکاراگوئه و کوبا بر آن چیره نشدند، به دست جوانانی انجام شد که یگانه دارایی آنان، توکل بر خدا و حمایت امام خمینی (ره) بود.

هنوز چند ماهی از خواب آشفته جیمی کارتر به مناسبت وقوع انقلاب در ایران نگذشته بود که تلنگری دیگر پایه‌های استبداد غربی را بهم ریخت و بنا به فرمایش امام امت، انقلاب دوم به وقوع پیوست. دانشجویان خط امام، جاسوسان دنیای غرب را در تاریخ 13 آبان به اسارت در آوردند و این آغازی بر تحریم های گسترده علیه جمهوری اسلامی ایران شد. متفکرین آمریکایی گمان می‌بردند با تحریم‌های گسترده اقتصادی، سیاسی و نظامی این نهال نو پا به زودی خشک خواهد شد و ضربه آخر با حمله نظامی به ایران در راستای آزادسازی گروگان ها انجام خواهد شد. چنین حملات برون مرزی، کودتا و دخالت در کشورهای دیگر به دفعات در تاریخ آمریکا اتفاق افتاد و آنان تحت تاثیر سینمای تبلیغاتی خود، نام های پرهیجان آژاکس، طوفان صحرا و روباه صحرا بر آنها نهادند. اما عملیات پنجه عقاب در طبس ایران، ابهت نیروهایی آمریکایی و نیروهای ویژه دلتا را فرو ریخت و نتیجه ای جز هواپیماهای نابودشده، سربازان سوخته و فریادهای کارتر در اتاق‌های کاخی که فقط ظاهرش سفید بود نداشت.

بیش از چهل سال پر فراز و نشیب سپری شد. سالهایی که کودتا، جنگ، حملات شیمیایی، تحریم، تبلیغ، حمله به هواپیمای مسافربری، کمک‌های نظامی به دشمنان، وتوی حق مردم ایران در سازمان‌های بین المللی و صرف میلیاردها دلار نتوانست کمکی به فرشته مرگ آمریکایی‌ها کند و این گربه نشسته ایران در چنگال گرگ‌های بیابان گرفتار نشد. رمز این موفقیت در چند کلید واژه خلاصه می‌شود و آن توسل به خدا، درایت و شجاعت رهبران انقلاب و استقامت و از خودگذشتگی مردم شریف ایران بود و هست. بی‌گمان روزهای سختی بر ملت ایران تحمیل شده است و آمریکایی‌های معتاد به تحریم، راهی جز افزایش فشارهای سیاسی و اقتصادی ندارند. راهی که به ترکستان است و انتهای آن بن بست. این روزها یک پیچ تاریخی دیگر در مقابل ملت ایران است و قطعا در پس این پیچ ها، فتح المبین‌های زیادی انتظار مردم ایران را می‌کشد.

چندی پیش یکی از مسئولین آمریکایی گفتند تنها کشوری که هنوز در جهان انقلابی است، ایران است. بله با افتخار می گوییم نسل دوم و سوم انقلاب 57 ایران، همچنان انقلابی است. همین روحیه انقلابی، ایران را به تنها کشوری تبدیل کرده که می تواند در عرصه بین المللی زیر فشارهای آمریکا و غرب دوام بیاورد و عزت خود را حفظ کند. گفتمان انقلاب، صلح برای جهان و احترام به حق ملت هاست، گفتمان انقلاب، استقلال سیاسی و اقتصادی ملت هاست. گفتمان انقلاب، منافع مستضعفین جهان و مقابله با کایپتالیسم پول محور غرب است. پشتوانه انقلاب، خداوند متعال، رهبر انقلاب، مردم عزیز ایران، قوای نظامی قدرتمند و موشک های عزت هستند.

این روز عزیز را به رهبر عزیزمان، دانشجویان گرانقدر، مردم عالی قدر و مسلمانان آزادی خواه تبریک و تهنیت عرض می‌کنیم.