رئیس دانشگاه جیرفت با صدور پیامی روز دانشجو را گرامی داشت
رئیس دانشگاه جیرفت با صدور پیامی ضمن گرامیداشت یاد و مقام شهدای دانشجو و پاسداشت روز دانشجو، بر پیشگامی و تلاش مجاهدانه دانشجویان برای تحقق چشم‌اندازهای علمی و اقتصادی کشور در این برهه از زمان تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه جیرفت، در پیام دکتر شاپور کوهستانی آمده است؛ تاریخ پرافتخار ایران اسلامی مشحون از ایثارگری‌های غرو آفرین فرزندان این مرز و بوم است که در مبارزه با سلطه و استکبار جهانی رقم خورده‌­اند، در این میان، 16 آذر برگ زرینی است که دانشجویان مومن و آزاده ایرانی با سرخی خونشان عهدنامه خود با اسلام و استکبار ستیزی امضا کردند و عنوان دانشجو را آمیخته با صفاتی چون استقلال‌خواهی، استکبارستیزی، حق‌طلبی و نفی سلطه بیگانگان همراه نموده‌اند.

در ادامه این پیام آمده است: 16 آذر و روز دانشجو فرصتی ارزشمند برای بازنگری هویت انقلابی دانشجویان ایران اسلامی است. دانشجویانی که با آگاهی و بصیرت دینی و با الهام از سیره پیامبر اعظم (ص)، ائمه اطهار سلام الله علیها، امام امت و نصایح رهبر فرزانه انقلاب خط سرخ شهادت را در مبارزه با استکبار و ظلم، خط ‌مشی و سرلوحه خود قرار داده‌اند.

در بند دیگری از این پیام آمده است: مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب توجه ویژه‌ای به جوانان و دانشجویان داشته‌اند، لذا باید با علم‌اندوزی، مهارت‌آموزی و توانمندسازی دانشجویان که سرمایه‌های انسانی، فرهنگی و اجتماعی کشور محسوب می‌شوند آنها در راه رسیدن به اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران یاری نماییم.

در بخشی دیگر از این پیام آمده است: بی شک تلاش علمی مجاهدانه و بینش سیاسی روشنگرانه دانشجویان در عرصه‌های جهاد و مبارزه بخشی از داشته‌ها و سرمایه معنوی دانشگاه‌ها است که در مقاطع و صحنه‌های مختلف و چه بسا سخت، نقش‌آفرین بوده‌اند.

در انتهای این پیام آمده است: اینجانب به نمایندگی از جامعه دانشگاهی جیرفت 16 آذر ماه را به عنوان نماد آزادگی و استکبارستیزی دانشجوی مسلمان گرامی داشته و امیدوارم دانشجویان عزیز کشورمان با عزم ملی و جهاد علمی زمینه ارتقاء سطح علمی کشور را در راستای اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و نقش‌آفرینی موثر در حل مسائل علمی منطقه جنوب کرمان فراهم آورند. در پایان توفیقات روزافزون شما دانشجویان را از خداوند منان خواستارم.