تجدید میثاق جامعه دانشگاهی جیرفت با آرمان های انقلاب اسلامی
همزمان با فرارسیدن ایام الله دهه فجر جامعه دانشگاهی جیرفت با آرمان های انقلاب اسلامی، امام خمینی(ره) و شهدا تجدید میثاق کردند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه جیرفت، دکتر مرتضی مختاری رئیس دانشگاه در حاشیه گلباران قبور مطهر شهدای گمنام دانشگاه و تجدید بیعت با آرمان های انقلاب اسلامی ضمن تبریک ایام الله دهه فجر و سالروز ولادت حضرت زهرا(س) گفت: امروز درخت تنومند انقلاب اسلامی به چهل و دومین سال از پیروزی خود رسیده است و نوید آزادی رهایی و موفقیت را برای دنیا به ارمغان آورده، لذا انقلاب اسلامی ما همواره به عنوان یک الگو برای سایر مردم جهان رهایی از وابستگی با تکیه بر توانمندی­های داخلی را به دنیا معرفی کرده است.

 

دکتر مختاری افزود: انقلاب ما در طی سال های پر فراز و نشیب خود توانست با تکیه بر جوانان این مرز بوم جنک تحمیلی را پشت سر بگذارد و با توان و دانش همان جوانان دوران سازندگی را پشت سر بگذارد.

وی ادامه داد: پس از دوران سازندگی دشمن تحریم های ظالمانه خود را شروع کرد اما این تلاش ها در مقابل توان، تفکر و اراده جوانان این مرز بوم نتوانست ایستادگی کند و جمهوری اسلامی ایران امروز به یکی از توانمند ترین کشور های جهان تبدیل شده است.

 

دکتر مختاری تصریح کرد: استفاده از ظرفیت های مختلف و نگاه به درون کشور ما را به عنوان یک الگو برای کشور های منطقه و جهان تبدیل کرده است.

رئیس دانشگاه جیرفت با اشاره به حرکت پرشتاب علمی کشور در این برهه حساس خاطرنشان کرد: امروز ما به عنوان جامعه دانشگاهی باید تلاش کنیم از انقلاب اسلامی، دست آورد ها و آرمان های آن حمایت کنیم و برای رشد و بالندگی آن به عنوان یک سرباز مدافع انقلاب اسلامی باشیم.

 

در ادامه معاون استانی دفتر نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه جیرفت هم با اشاره به فرا رسیدن چهل و دومین بهار انقلاب اسلامی گفت: در جوامع امروزی دو حزب وجود دارد یا حزب الله هستند و یا حزب الشیطان لذا همه پیامبران الهی برای هدایت مردم آمده­اند و پیامبر اسلام نیز با تلاش ولایت را در بین مردم ترویج کرد.

حجت الاسلام شاهرخی افزود: امام خمینی (ره) برای پیروزی بر شیطان و طاغوت از راه ولایت پذیری وارد شد و توانست مردم را از زیر یوغ طاغوتیان خارج کند.

وی با بیان این مطلب که امام راحل همه سختی ها، تبعید ها را به جان خرید اما از ولایت پذیری و حزب الله خارج نشد و رمز موفقیت آن امام این مهم بود خاطرنشان کرد: باید قدردان شهدای این مرز و بوم باشیم و لذا با حمایت از این انقلاب در گام دوم تلاش کنیم حرکت آن به سمت رشد و تعالی ادامه داشته باشد.

 

حجت الاسلام شاهرخی با اشاره به وجود برخی مشکلات و تنگناهای اقتصادی برای مردم بیان کرد: امروز باید تلاش کنیم این تنگنا ها برطرف شود و این مهم نیاز به هم افزایی همه آحاد جامعه دارد.

وی با بیان این مطلب که دست آورد های انقلاب اسلامی باید به نسل جوان انتقال پیدا کند بیان کرد: امروز دست آورد های علمی، اقتصادی، سیاسی و نظامی کشور به گونه ای است که دشمنان این مرز و بوم حیرت زده شده اند و تنها در زمینه علمی از جایگاه 56 دنیا امروز به جایگاه 15رسیده­ایم و رشد تولید علم کشور در برخی از سال ها یازده برابر متوسط جهانی بوده است.


حجت الاسلام شاهرخی ادامه داد: همه این موفقیت ها مرهون تلاش های جامعه علمی کشور و جوانانی است که ایستادند و پرچم جمهوری اسلامی ایران را برافراشتند و امروز نسل های نو جوان و جوان این موفقیت ها را باید ادامه دهند.

در ادامه این نشست دکتر رضا صحت منش مدیر گروه تاریخ و باستان شناسی دانشگاه تاریخ انقلاب اسلامی و ظهور استکبار در منطقه را بازگو کردند.