دانشگاه جیرفت / نمایش محتوا

نمایش محتوا

مسائل و مشکلات را روی میز دانشگاه بگذارید / مجموعه‌های تاثیرگذار برای حل مشکلات در کنار دانشگاه قرار گیرند
یکشنبه، 7 خرداد 1402
معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در جلسه شورای فرهنگ عمومی جنوب کرمان گفت: مسائل و مشکلات را روی میز دانشگاه بگذارید و به تبع آن مجموعه‌های تاثیرگذار در کنار دانشگاه قرار گیرند و به رفع مشکلات مردم کمک کنند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه جیرفت، دکتر عبدالحسین کلانتری معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در جلسه شورای فرهنگ عمومی جنوب کرمان که شامگاه شنبه (6 خرداد ماه) به میزبانی دانشگاه جیرفت برگزار شد گفت: کرمان مهد فرهنگ ایثار و شهادت است؛ رشادت‌های مردان این مرز و بوم زبانزد است و گل سر سبد آنها سردار شهید حاج قاسم سلیمانی است.

دکتر کلانتری تاکید کرد: دانشگاه باید مرزها را با مردم بردارد و به جامعه اعلام کند چه خدماتی می‌تواند ارائه کند و چه خدماتی دریافت شود‌.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم با اشاره به فرمایشات رئیس جمهور که گفتند دانشگاه‌ها باید مسئولیت اجتماعی خودشان را در جامعه اجرا کنند، افزود: مسائل و مشکلات را روی میز دانشگاه بگذارید و به تبع آن مجموعه‌های تاثیرگذار در جنوب کرمان در کنار دانشگاه قرار گیرند و به رفع مشکلات مردم کمک کنند.

دکتر کلانتری در ارتباط با ارتباط حوزه و دانشگاه تصریح کرد: حوزه و دانشگاه باید از مسائل تئوریک عبور کنند و با تشکیل میزهای مشترک جایی که طلبه، استاد و دانشجو در کنار هم تلاش می‌کنند وارد فاز اجرایی شوند و اینجاست که وحدت شکل می‌گیرد.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم رشد دانشگاه را پیشرفت و توسعه منطقه خواند و بیان داشت: انقلاب به مردم خدمت کرده است؛ مواظبت کنیم گرای اشتباه به دانشجویان و جامعه از تریبون دانشگاه ندهیم.

دکتر کلانتری افزود: خانه‌های نوآوری و خلاقیت در عرصه مسائل اجتماعی و شهر موفق عمل کردند و در حل مشکلات جامعه نقش بسزایی ایفا کرده‌اند، تلاش کنید این کانون را در دانشگاه جیرفت راه‌اندازی کنید.

وی در رابطه با تأسیس دانشکده و رشته‌های جدید در دانشگاه جیرفت خاطر نشان کرد: هر دانشجویی که اینجا تحصیل می‌کند اگر پس از دانش آموختگی بیکار بماند همگی ما در مقابل او مسئولیت داریم.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم با بیان اینکه در تأسیس رشته‌های جدید باید دقت به خرج دهیم تا نیازهای منطقه را مرتفع کنیم گفت: فرمایشات مقام معظم رهبری را نسبت به امیدافزایی در سطح دانشگاه فراموش نکنیم.

دکتر کلانتری با اشاره به موفقیت انجمن علمی مکانیک دانشگاه جیرفت در جشنواره بین‌المللی حرکت تصریح کرد: کسب مقام برگزیده انجمن برتر در جشنواره بین‌المللی حرکت توسط دانشجویان این دانشگاه، موفقیت بزرگی است و نشان از ظرفیت بالای سرمایه انسانی در  این دانشگاه  است و این موفقیت را به همه شما تبریک می‌گویم.

تمجید معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم تحقیقات و فناوری از دکتر حسین شکفته رئیس دانشگاه جیرفت

دکتر کلانتری در ادامه گفت: دکتر شکفته در مجموعه وزارت علوم تحقیقات و فناوری جزو مدیران تراز  آموزش عالی است که بسیار محجوب همراه با عقلانیت و درایت است و شگفتی های بزرگی را در سطح دانشگاه رقم زده است.

وی ابراز امیدواری کرد که در زمان مدیریت دکتر شکفته بر دانشگاه جیرفت شاهد شکوفایی دانشگاه در تمامی زمینه ها باشیم و تلاشهای مادی و معنوی دکتر شکفته در دانشگاه جیرفت به یادگار خواهد ماند.

منبع: روابط عمومی دانشگاه جیرفت